Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


REZERVACE - Pozemek Václavice

 

 

 

Exkluzivně nabízíme k prodeji rovinatý stavební pozemek v obci Václavice u Benešova.

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rozlehlý, rovinatý pozemek v klidné obci Václavice, která se nachází 6 km od Benešova. Pokud hledáte soukromí, je tento pozemek pro Vás to pravé. 

Tento pozemek se skládá ze 3 pozemků - parc. 74, parc. č.75 a parc. č. 2408/8, k.ú. Václavice u Benešova, celková výměra činí 4.928 m2. Dle územního plánu je pozemek určen k výstavbě pro bydlení, min. celková výměra pozemku pro výstavbu jednoho rodinného domu je 1.500 m2, pozemek tedy lze rozdělit. Pozemek je přístupný z asfaltové komunikace. V současné chvíli je přední část pozemku pronajata, v případě prodeje bude tato nájemní smlouva samozřejmě ukončena.

Sítě - voda, elektřina a kanalizace na hranici pozemku. 

Obec Václavice  se nachází v okrese Benešov ve Středočeském kraji, asi 6 km západně od Benešova. Žije zde 597 obyvatel. Součástí obce jsou i vesnice Vatěkov a Zbožnice. Obcí protéká Janovický potok, který je levostranným přítokem řeky Sázavy. 

Starobylá vesnice je raně středověkého původu, spojovaná s patrociniem českého světce sv. Václava. První písemná zmínka o obci je v českých pozemkových listinách zapsána k roku 1194, kdy již tato ves svatého Václava existovala a patřila ke statkům kláštera křižovníků, strážců Božího hrobu v Praze na Zderaze. Další zmínka pochází z roku 1238 uvádí téhož majitele, a třetí zmínka je k roku 1271.

Kamenný kostel sv. Václava je původem z doby přechodné románsko-gotické, zachovala se z něj pouze věž, k níž byl kolem roku 1352 dostavěn nový chrám s křížovými žebrovými klenbami. Úpravy z doby renesanční po roce 1600 dokumentuje znak Doroty Hodějovské na okně v sakristii. Střecha věže pochází z roku 1864 a celý kostel byl upraven roku 1902. Před kostelem stojí kamenné sochy sv. Víta, Vojtěcha a Norberta, přenesené z Nové Vsi u Bečova. Na klenbě hlavní lodi upoutá velký skleněný (křišťálový) lustr.

Dnešní okolí nabízí řadu cest a turistických tras, jak údolní říční nivy, tak mnoho procházek kopcovitým terénem s dominantou vyvřelinového kopce Chlum (506 m n.m.). 

V blízkosti obce se nachází Státní zámek Konopiště, který patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v České republice. Je hodnotný především jako stavba, v jejíž hmotné struktuře se dochovaly podstatné části mohutné středověké pevnosti výrazného architektonického typu, jaký se v Čechách vyskytl jenom výjimečně. Velkou proslulost získal zámek svým vnitřní vybavením se vzácnými uměleckými sbírkami a technickými památkami. S Konopištěm je spojeno mnoho významných historických událostí. Důležitá diplomatická jednání, vojenská střetnutí, sociální zápasy, ale také tvořivá činnost umělců, řemeslníků a dělníků – tím vším Konopiště natrvalo vstoupilo do dějin. Obcí Václavice protéká Janovický potok, v blízkosti se nachází také několik rybníků, dále Neštětická rozhledna, hřebčín Favory pro milovníky koní nebo Růžová zahrada patřící ke Konopištskému zámku, kde se návštěvníci mohou těšit na skleník s teplomilnými a subtropickými rostlinami či jezírko, na své si tady přijdou ale i příznivci umění, kteří si tady mohou prohlédnout zajímavou sochařskou výzdobu, například sochu Lukrécie, vysokou 9 metrů.

 

Videoprohlídka

Doprava a občanská vybavenost

Z Václavic se do Prahy pohodlně dostanete autobusy s přestupem v Benešově nebo Štěchovicích, autem cca 40 minut.  Nově plánovaný přivaděč a dostavba D3 se bude nacházet nedaleko obce a do budoucna tak ještě urychlí cestu směrem do Prahy nebo do jižních Čech.

Co se týče občanské vybavenosti - v obci se nachází potraviny, restaurace, obecní úřad. Další občanská vybavenost je v okolních obcích nebo v Benešově.

Cena

7.392.000,- Kč 

 

1.500,- Kč/m2

Kontakt

Vlasta Dočekalová
ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel. 775 436 436
docekalova@abareal.cz
www.abareal.cz

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF