Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


REZERVACE - Prodej bytu Jeseník

 

 

 

 

 

 

 

Exkluzivně nabízíme k prodeji hezký byt o dospozici 3+1 v obci Jeseník.

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji hezký byt v družstevním vlastnictví o dispozici 3+1 a celkové výměře 75,43 m2 v obci Jeseník, ulice Klicperova. Byt je v původním udržovaném stavu a nachází se ve 2.NP revitalizovaného panelového domu s výtahem. Byt sestává ze tří pokojů, kuchyně, koupelny, WC, předsíně, balkonu a sklepní kóje. Byt je v družstevním vlastnictví.

Dům prošel od roku 2015 kompletní rekonstrukcí - zateplení, fasáda, společné prostory, veškeré rozvody, okna atd.

Před domem se nachází dětské hřiště, v dochozí vzdálenosti škola, školka, obchody atd. Pro bližší informace kontaktujte makléře.

3D scan

Fotogalerie

Lokalita

Jeseník (do roku 1947 Frývaldov ) je město v Olomouckém kraji v okrese Jeseník, 71 km severně od Olomouce na soutoku Bělé a Staříče Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel a katastrální výměra je asi 38 km². Je největším městem v české části historického území Niského knížectví. První zmínka o Jeseníku pochází z roku 1267, kdy se v latinském pramenu cituje jako Vriwald , tedy místo zbavené lesa. Na své si zde přijdou jak milovníci lyžování, turistických a cyklistických stezek,  tak i obdivovatelé historie. 

Nejznámějším místem tohoto města jsou bezpochyby  Priessnitzovy lázně Jeseník, které  jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii. V blízkém okolí lázní, v malebné přírodě Rychlebských hor a Jeseníků na svazích Studničního vrchu, můžete napočítat na 80 pojmenovaných a registrovaných pramenů. V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete také evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Také Fitpark Priessnitz kombinuje aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Využít zde můžete posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped. V Priessnitzových léčebných lázních jezdí i speciální lázeňský vláček. Vláček Lázeňáček vozí nejen děti po lázeňské promenádě, kolonádě či Balneoparku, ale také do Jeseníku a zpět. Místem, které je jedinečné v obohacování atmosféry důležitými biogenními prvky, je přírodní bylinkové inhalatorium. Tento lázeňský poklad připomíná staré barokní zahrady a vůněmi levandule, máty, růží či meduňky zahrady našich babiček i slunnou Provence. 

Mezi oblíbená výletní místa v okolí Jeseníku patří Křížový vrch, rozhledna na Zlatém chlumu či rašeliniště Rejvíz s téměř magickou atmosférou. U Zlatých Hor v Údolí Ztracených štol pak můžete navštívit originální skanzen s replikami a projít se po naučné stezce.

 

Kulturní památky

Ve město se nachází velké množství památek, z nichž nejznámější je Ripperova promenáda – 1160 metrů dlouhý okruh, na kterém se občas konají závody a soutěže, ale po většinu času se po ní procházejí návštěvníci lázní. Největší atrakcí je socha lva (Maďarský pomník), jehož ocasu se prý stačí dotknout, aby vám splnil přání.

Vodní tvrz – zbudována počátkem 15. století na místě obytné věže asi z poloviny 13. století. Unikátní doklad pozdně gotické architektury. Původní stavba jednopatrová obdélná budova. Na přelomu 15. a 16. století přistavěna boční křídla a vystavěna dvoupatrová hranolová věž. Po požáru byla tvrz upravena na zámek – přistavěno druhé patro, prolomena okna a věž snížena o dvě patra. Okolo tvrze je suchý příkop, dříve naplněný vodou.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie – novorenesanční  stavba z let 1882-1883. Postavena na místě starší později přestavované gotické stavby, o které je první písemná zmínka z roku 1418. Z původní stavby zachována část středověké věže a barokní západní fronta kostelní lodi. Hlavní novogotický oltář od sochaře Bernarda Kutzera, dále  novorománský evangelický kostel,  kaple kláštera a vzdělávacího ústavu voršilek  v novorománském stylu, morový sloup Nejsvětější Trojice z roku 1721, socha sv. Jana Nepomuckého na náměstí, rodný dům Vincenze Priessnitze – dům číslo popisné 175 na místě původního rodného domu vystavěn roku 1822, patrně roku 1838 zvýšen o jedno patro a také Priessnitzovo sanatorium z let 1909-1910 od významného architekta Leopolda Bauera. Tato třípatrová budova je postavena v novobarokním stylu, ale v detailu se secesními a historizujícími prvky. Uvnitř je dochovaná ústřední hala se šnekovým schodištěm a velká jídelna. 

 

Přírodní památky

Sluneční louka - neboli Jižní svah - v Česku ojedinělá kompozice, pojmenovaná „Cesta života“, kterou vytvořil v letech 1980–1985 brněnský sochař Jan Šimek. Autor se inspiroval až jesenickými útvary na Červené hoře, Vozkovi nebo Petrových kamenech.

Jesenické prameny - v lesích okolo Studničního vrchu se nachází schůdné cesty s pomníky a léčebnými prameny.

Řada skalních útvarů - Antonínovy skály, Čertovy kameny, Františkova skála, Hildina skála, Hydropatické skály, Medvědí kameny, Skalní odpočívadlo, Tereziny skály, Vilémovy Kameny, Vyhlídka Na Radosti.

 

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Dnešní město Jeseník má výbornou občanskou vybavenost.

Město nabízí kvalitní školství ( několik mateřských, základních i středních škol, dále umělecké školy a dětský domov), zdravotnictví, sociální služby, sportovní vyžití, konají se zde kulturní a společenské akce ve spolupráci města a mnoha spolků a organizací. K dispozici jsou hypermarkety Kaufland a Albert a velká škála dalších obchodů a služeb.

 

Do Jeseníků se dostanete pohodlně buď vlakem, autobusem nebo po silnici. Základní dopravní obslužnost prostřednictvím pravidelných autobusových a vlakových spojů do Jeseníků (stejně jako i do ostatních míst Olomouckého kraje) zajišťuje Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje.  

Cena

 

2.500.000,- Kč včetně provize a právního servisu.

Kontakt

Martin Frolík


ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
Praha-1 Malá Strana
118 00


GSM: +420 733 155 670
frolik@abareal.cz
www.abareal.cz

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF