Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


REZERVACE - Prodej bytu Na Rokytce

 

 

 

 

Exkluzivně nabízíme k prodeji velmi hezký byt o dispozici 2+kk v ulici Na Rokytce, Praha  - Libeň.

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji byt o dispozici 2+kk a výměře 52 m2, který se nachází ve 2.patře cihlového bytového domu po kompletní rekonstrukci na adrese Na Rokytce, Praha 8 - Libeň. Byt je tvořen předsíní se vstupem do koupelny, samostatného WC a komory, dále obývací pokoj včetně kuchyňské linky a v zadní části bytu se nachází ložnice. Byt prošel částečnou rekonstrukcí před cca 10ti lety - nová koupelna a WC včetně rozvodů, podlahové krytiny, kuchyně atd. Vytápění bytu i ohřev vody zajišťuje vlastní plynový kotel. K bytu náleží prostorný sklep o výměře 6 m2. Byt je možné koupit za příplatek včetně veškerého vybavení.

Stejně tak i dům, pocházející z roku 1930,  prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2013 - nová okna, veškeré rozvody, nový výtah, fasáda, střecha, sklepní prostory, společné prostory. Dům má velice hezký, upravený a prostorný vnitroblok propojený s několika dalšími domy.

Velmi nízké provozní náklady na byt - poplatky SVJ 1.406,- Kč/měsíc + elektřina a plyn.

 

Videoprohlídka

3D scan

Lokalita - občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Byt se nachází v klidné, ale zároveň velice dobře dostupné lokalitě. Na druhém břehu Rokytky, nedaleko bytu,  se nachází Park U Rokytky spolu s velkým oploceným dětským hřištěm, které se může pyšnit dlouhou skluzavkou, lezeckou stěnou a tobogánem. Nedaleko se nalézá Libeňský zámeček a k němu přilehlé Thomayerovy sady, které nabízí další možnost relaxace, procházek ale i sportu. Samozřejmostí je veškerá občanská vybavenost jako jsou supermarkety, obchody, služby, školy a školky. 

Co se týče městské hromadné dopravy - nejbližší zastávka tramvaje Libeňský zámek je vzdálená cca 3 minuty chůze od domu, stanice metra Palmovka cca 8 minut chůze.   

Trocha historie městské části Praha - Libeň

Libeň je městská čtvrť a katastrální území, tvořící jižní část pražské městské části Praha 8 a zasahující i do městských částí Praha 7 a Praha 9. Sousedí s Karlínem, Trojou, Kobylisy, Střížkovem, Prosekem, Vysočany a Žižkovem. Od Holešovic Libeň odděluje řeka Vltava.

Převážná část Libně se nachází v dnešní Praze 8.

Podle archeologických nálezů se předpokládá, že Libeň byla osídlena už ve starší době kamenné. Byla zde nalezena řada kostrových i žárových hrobů. Nejvýznamnější stopy zde zanechaly kultura únětická, knovízská, bylanská a laténská doba Keltů.

V období druhé světové války byla průmyslová Libeň postižena podobně jako další významná centra v Protektorátu Čechy a Morava. Došlo k přeorientování výroby z civilní na vojenskou, do Libeňského zámku se nastěhovalo velitelství II. úseku letecké obrany státu, Grabovu vilu obsadili Hitlerjugend.

Na území Libně pod buloveckým kopcem byl (27. května 1942) uskutečněn atentát na jednoho z nejmocnějších mužů Třetí říše – Reinharda Heydricha. Výsadkáři Jozef Gabčík a Jan Kubiš v rámci Operace Anthropoid zaútočili na zastupujícího říšského protektora v tzv. kobyliské zatáčce na křižovatce ulic V Holešovičkách a Zenklovy ulice (tehdejší Kirchmayerovy třídy). Heydrich byl po útoku hospitalizován v nedaleké nemocnici Bulovka, kde 4. června 1942 zemřel.

Významné změny postihly Libeň po revoluci v listopadu 1989. Zanikla většina místních továren a jejich místo v současnosti obsazují kancelářské a obytné budovy. Připravuje se rozsáhlá výstavba v oblasti Palmovky, Rohanského ostrova, Libeňského ostrova a náměstí Bohumila Hrabala. Ve fázi projektu jsou připravované dopravní stavby, zejména severovýchodní část Městského silničního okruhu, který povede od mostu Barikádníků, podél Thomayerových sadů a Košinky, přes křižovatku U Kříže a Balabenku dále na Žižkova do Malešic. Mezi Horovým náměstím a Bulovkou má být vybudován komplex silničních tunelů Libeňská spojka.

Cena

6.450.000,- Kč

včetně provize a právního servisu

Kontakt

Vlasta Dočekalová


ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
118 00 Praha 1 - Malá Strana


tel. 775 436 436
docekalova@abareal.cz
www.abareal.cz

ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají. Abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“ 

Les Brown, spisovatel

 


ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF