Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


PRODÁNO - Prodej chalupy Božetice

 

 

Exkluzivně nabízíme k prodeji chalupu - rodinný dům na kraji obce Božetice, okr. Písek. 

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji chalupu - rodinný dům na kraji obce Božetice, okr. Písek. Dům stojící na pozemku o celkové výměře 975m2 prošel rozsáhlou rekonstrukcí a přístavbou v roce 2019-2021. V domě byly komplet vyměněny nové rozvody vody a elektřiny, nová koupelna s toaletou, podlahy, nově vybudovaný obytný prostor v podkroví využívaný jako ložnice, spodní prostor původní stavby jako velká kuchyň s jídelnou. K domu byla přistavěna další místnost v podobě prostorného obývacího pokoje s hlavním vstupem. Teplo v domě zajišťují dvoje kamna - obývací pokoj a kuchyň. Celková obytná plocha domu je 85m2 + dvě místnosti, jedna jako dílna/pracovna a druhá jako pokoj pro hosty umístěné ve stodole o celkové výměře 30 m2. V prostoru mezi domem a stodolou vznikl kout pro grilování a večerní posezení. Dále je ve stodole místo k zaparkování auta a velký prostor v podkroví, který může být proměněn jako další obytný prostor. V zahradě za stodolou, která je průchozí, je bazén s menším molem pro váš relax. V zadní zahradě je také umístěna 30m hluboká kopaná studna s čerpadlem vody do domu a se stálým sloupcem vody o výši cca 12m, tudíž je zde vždy dostatek vody. Tato rekreační nemovitost na vás dýchne osobitým kouzlem a domácí útulností. Dům je k celoročnímu užívání. Pro bližší informace a domluvení osobní prohlídky kontaktujte makléře.

Videoprohlídka

3D scan

O obci Božetice

Obec Božetice se rozkládá v malebném údolí, 5 km východně od Milevska v okrese Písek v Jihočeském kraji. Podloží vesnice je stejné s jižní částí Středočeské pahorkatiny, v okolí se nachází plno lesů, rybníků a říček. Božeticemi protéká říčka Smutná, která se vlévá v Bechyni do Lužnice a je jednou z nejčistších říček v Jihočeském kraji. Mimo přírodních krás zde naleznete také mnoho historických památek, hlavně kapliček a kostelů. Všechny tyto krásy nabízejí možnost odpočinku a relaxace, nejen v okolí, ale přímo v Božeticích u místního koupaliště. Prohlédněte si tedy naše stránky a možná se rozhodnete pro výlet do naší obce.

Obec má 381 obyvatel. Je zde mateřská škola, lidová knihovna, místní pohostinství, koupaliště, tenisový kurt a hřiště na míčové hry.

První zmínky o Božeticích pocházejí z roku 1291

V té době obec patřila rodu Vítkovců. Do roku 1530 patřily Božetice Rožmberkům, poté pak Švamberkům a od roku 1562 byla majetkem milevského kláštera. Za pozornost stojí stará památkově chráněná lípa u domu čp. 30 a kaplička Nejsvětější Trojice z roku 1852, jíž vystavěla obec vlastním nákladem. Na Vitanově hoře nedaleko obce měl údajně existovat malý hrádek, dosavadní archeologický průzkum však jeho existenci zatím nepotvrdil.

Na jihovýchod od obce podél trati byl dolován kaolín a grafit. U mlýna Kvěchov, asi 1 km od obce po proudu říčky Smutné, je kamenný železniční most z 80a let 19. století, jeden z celé řady mostů, díky jimž mohla být v listopadu 1889 zprovozněna železniční trať Písek – Tábor.

Sportovní vyžití

Ski areál Monínec leží na území takzvané České Sibiře, pouhých 12 km od obce Božetice,  a pro milovníky zimních sportů si připravil dvě sjezdovky a dětský svah. Velká sjezdovka měří 1,2 kilometru a obsluhovaná je čtyřsedačkovou lanovkou. Začátečníci a ti, kteří chtějí zapracovat na svém umění, mohou využít lyžařské školy, k dispozici je také půjčovna vybavení se servisem. O občerstvení se starají bufet u paty sjezdovky a restaurace v hotelu Monínec, kde je také možné se ubytovat. Příznivci běžkování se v okolí Monínce mohou těšit na 54 kilometrů upravovaných a značených tras.

Pro milovníky koupání je 18 km vzdálená vodní nádrž Orlík. Odtud se dostanete také na zámek Orlík, hrad Zvíkov i do Týna nad Vltavou a také na Orlickou přehradu. Splavný úsek je dlouhý celých 113 kilometrů a kromě Orlíka zahrnuje také přehrady Kořensko nebo Slapy, v nabídce tady je přitom jak doprava pravidelná, tak plavby nepravidelné, na objednávku. Na ty, kteří se nalodí, čeká ve středním Povltaví nádherná krajina plná přírodních, historických i technických zajímavostí. Mezi ty nejznámější patří zámek Orlík, postavený na místě původního hradu z první poloviny 13. století, nebo hrad Zvíkov, založený Přemyslem Otakarem I. už na konci století 12. Také Žďákovský most, který překlenul ve 20. století řeku Vltavu v místech Orlické přehrady. V době svého vzniku byl největším jednoobloukovým ocelovým mostem na světě a dnes zaujímá osmou příčku. Most je pojmenován podle nedaleké zatopené osady a vede po něm silnice z Milevska do Březnice. Je z něj působivý výhled na přehradní nádrž, ale zajímavý je také pohled na konstrukci mostu z cesty vedoucí pod ním.

 

Pro milovníky turistiky a cykloturistiky je zde mimo jiné Čertovo břemeno vzdálené 10 km od Božetic. Čertovo břemeno je zajímavý skalní útvar blízko vrcholu hory Javorová skála. Dle pověsti tudy letěl čert s těžkým břemenem a již nemohl. Proto si chtěl odpočinout. Když uviděl skalní výchoz, zastavil se na něm. Jak tam tak stál, pod tíhou břemene obtiskl své kopyto do skály a na vrcholku skalního výchozu dodnes zůstal důlek jako pozůstatek po čertově zastávce. Lokalitou vede značená turistická stezka a cyklotrasa.

 

U obce Jestřebice vzálené 7 km od Božetic,v části Bernartic mezi Táborem a Pískem, stojí na návrší Kupa asi 500 metrů od centra v nadmořské výšce 503 metrů pěkná rozhledna. Dřevěná rozhledna na Kupě byla postavena v roce 2009, je vysoká 13 metrů a má hned čtyři patra, to poslední ve výšce 10 metrů je zastřešené. Kdo sem po 44 schodech vystoupá, může se těšit na hezké výhledy na Táborsko, oblast České Sibiře, Písecké hory s rozhlednou na Jarníku a Protivínské hory s Vysokým Kamýkem nebo Kleť v Blanském lese.

 

 

Cena včetně provize a právního servisu

 

4.500.000,- Kč

Kontakt

Martin Frolík


ABA REAL s.r.o.


Tržiště 371/3
Praha-1 Malá Strana 118 00

GSM: +420 733 155 670
frolik@abareal.cz

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF