Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej domu Císařský Šluknov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům na okraji Českého Švýcarska v  

klidné, okrajové  části  Šluknova  - Císařský.

 

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům na okraji Českého Švýcarska v  klidné, okrajové  části  Šluknova  -Císařský.Tento dům s číslem popisným je ideální volbou pro ty, kteří si přejí klidný únik do přírody nebo hledají trvalé bydlení s půvabem venkovského života.

Tento malebný dům má svou dlohou historii, pochází totiž z roku 1881. Díky péči předchozích vlastníků zde jsou zachovány  i původní prvky stavby jako břidlicová střecha, přiznané trámy v domě, původní  posuvné okenice v obývacím pokoji, vše  zdobené vyřezávanými drážkami, velký krb nebo kachlová kamna. Velkou raritou tohoto domu je studánka s pitnou vodou přímo ve sklepě domu.

V přízemí domu se nachází prostorný obývací pokoj s krbem, kuchyně s kachlovými kamny, koupelna s vanou a chodba se schodištěm do sklepa, dále dalším schodištěm do prvního patra a do zadní části domu, kde se nachází WC, úložné prostory, dílna, sklad na dřevo nebo uhlí s vraty přímo do ulice a také vchod na zadní terasu u domu a zahradu. V horní části domu je vstupní menší obývací pokoj, dále společenská místnost a další 2 samostatné ložnice a prostorná chodba, kde je možné vybudovat další pokoj. Ve štítu se nachází ještě další malá půdička využívaná  jako úložný prostor. Dům má ústřední topení s kotlem na dřevo, ohřev vody je zajištěn el. bojlerem. Voda je ze studánky, odpad je vedený do septiku.

Dům je postaven na pozemku o celkové výměře 1.172 m2, zastavěná plocha je 447m2, zbytek je zahrada. K zahradě jsou připojeny a využívány na základě nájemní smlouvy  ještě další pozemky ve vlastnictví obce o celkové výměře cca 700 m2. Tyto pozemky je možné od obce odkoupit nebo si je dále pronajímat. Uprostřed zahrady protéká potůček zajišťující závlahu i uprostřed parného léta. Dále je zde ohniště, venkovní krb a posezení. V pravé části zahrady se nachází ještě další přístřešek na dřevo.

Díky svému unikátnímu charakteru a poloze v klidném prostředí nabízí ideální prostor nejen pro rodinné bydlení, ale také pro odpočinek a relaxaci.
Okolí domu je obklopeno nádhernou přírodou Šluknovského výběžku, což poskytuje nekonečné možnosti pro turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity. Pro milovníky klidu a pohody je tato lokalita jako stvořená pro trávení chvil s rodinnou v srdci přírody.

 

 

Videoprohlídka

3D scan

Šluknovský - Císařský historie a současnost

Jméno Císařský pochází patrně od vymýcené části lesa, přeměněného na ornou půdu a patřícího císařovi, ( Kaiserswalde ) “Dorf im Kaiserswalde – ves v císařském lese “. První historická zmínka o obci pochází z roku 1346. Dělením šluknovského panství mezi sourozence střídala obec v průběhu staletí majitele. Odběrem tržního zboží  byla vázána na Šluknov (pivo, pálenka, sůl). I počty řemeslníků byly omezovány v závislosti na  příslušném šluknovském cechu. Od roku 1581 býval zde jmenován rychtář, který současně provozoval krčmářskou živnost.

 

Šluknov  je město v okrese Děčín, žije v něm přibližně 5 700 obyvatel. Je nejsevernějším městem České republiky, leží přibližně uprostřed Šluknovského výběžku v rozsáhlém údolí v oblasti mírné pahorkatiny s okolními vrchy 400 až 500 metrů nad mořem. Město bylo známé rozvinutým textilním průmyslem i jako regionální centrum betlémářství a varhanářství.

 

Ve městě se nachází Mateřská škola Šluknov, Základní škola Josefa Vohradského a Speciální základní škola a Praktická škola, Šluknov. Vlaková a autobusová zastávka. Najdeme zde také lékaře, lékárny, restaurace, supermarkety jako Tesco a Penny a další.

Českosaské Švýcarsko

TOP 9 MÍST ČESKOSASKÉHO ŠVÝCARSKA

Region, kde se lidé učí žít s přírodou a tradicemi.

Jetřichovické skály Tiské stěny a Ostrov Místo, kde je všechno trochu jinak. Když je dole u Labe mlha, na jižních svazích v Tisé si místní užívají slunečního svitu a lezci se vyhřívají na černých jižních stěnách. Když je dole polojasno, Tisá zůstává dlouho zahalená svojí pověstnou mlhou. Stačí vyjet kousek za Děčín a člověk má jistotu, že se vždy ocitne v úplně jiném světě. A kdo má rád úplný klid a „režim letadlo“ v telefonu, ten si zajede až do Ostrova, kde se může nechat opečovat ve stejnojmenném hotelu.

Děčín Vstupní brána do Českého Švýcarska pro všechny, kteří sem míří směrem od Prahy. Dá se tady vypůjčit loď, kolo nebo zajít na místní ferratu – na ni vám mohou pomoci instruktoři z Active Pointu nebo ze zážitkové kanceláře Do Lesa. Kousek za městem nově vznikají i singltreky pro horská kola. Koho zajímá historie, neměl by minout zdejší dominantu – zámek, a kdo rád věnuje svůj čas dětem, na něj čeká na kopci zoologická zahrada. Ve městě je pak spousta míst, kde se dá dobře najíst…

Jetřichovské skály - Pokud jste tu pár let nebyli, tak byste si měli návštěvu zopakovat – nad Jetřichovicemi se místním povedlo zrekonstruovat slavnou Mariinu vyhlídku. Vyrostl tu nový altán, který kopíruje původní stavbu z 19. století. Opravy zábradlí se snad brzy dočká i Vilemínina vyhlídka a místní plánují za vesnicí obnovit staré poutní místo. Je tu tedy co objevovat. A kde po výletě přespat? Zkuste nově opravený hotel Kortus s restaurací, nebo wellness hotel Zámeček se svým bazénem mezi pískovcovými zdmi.

Schmilka - Už jen průchod touto vesnicí je zážitek – úzká dlážděná silnička se vine pod dvěma historickými domy a návštěvníka po chvíli upoutá velké dřevěné mlýnské kolo místní Bio pekárny. Málokdo odolá vůni čerstvých koláčů a je schopný hned pokračovat za nejrůznějšími turistickými cíli – Grosser Winterberg, Schrammsteine nebo Heilige Stiege. Ve Schmilce však není třeba spěchat, dá se tu zůstat i přes noc a další den například přívozem vyrazit na výlet na druhé straně Labe. Pěkný cíl je třeba vesnička Schöna a kruhová vyhlídka Zirkelstein.

Königstein - Pevnost, která po dlouhá léta sloužila také jako nedobrovolný domov pro spousty lidí. Nejprve tu bylo státní vězení, později tábor pro válečné zajatce a po roce 1950 tu bylo nápravné zařízení pro mladé lidi, kteří byli tehdejšímu režimu nepohodlní. Koho zajímá dlouhá historie místa, jež ve středověku náleželo Českému království, ať sem vyrazí. Výhledy na Labe pod hradbami se také těžko popisují. Díky mnoha stálým výstavám se tu dá v pohodě strávit celý den. Ani děti se mezi padacími bránami a obřími děly nebudou nudit.

Bastei - „Jak proboha dokázali postavit takovýhle most na vrcholcích skal?“ Tato otázka padá velmi často. V roce 1851 holt lidé rozuměli kamenictví a měli cit pro estetiku. Zvládl by někdo něco podobného postavit i dnes? Ať už ano, nebo ne, skalní most Bastei je jen jeden. A vyplatí se na něj vyrazit mimo hlavní sezónu, jelikož se po něm chtějí projít snad úplně všichni. Kdo se ubytuje ve vedlejším Berghotelu Bastei, získá výhodu, může se tu procházet k večeru nebo brzy ráno kolem východu slunce.

Krásná Lípa a okolí - Jednu dobu lehce opomíjený kout Českého Švýcarska, který se ale v posledních letech stává plnohodnotným centrem národního parku – však zde najdete Dům Českého Švýcarska (sídlo vydavatele této brožury) s hlavním infocentrem regionu. O pár ulic dále sídlí také Správa národního parku, která se stará o ochranu zdejší přírody. Na náměstí určitě zajděte do moderní pivnice Falkenštejn a při toulkách po okolí navštivte výrobnu přírodní kosmetiky Nobilis Tilia, koupaliště v Mikulášovicích nebo nejsevernější českou rozhlednu Tanečnici.

Jedlová a okolí  - Na první pohled obyčejný, ale ve skutečnosti geniální kout našeho regionu, kde vládne klid, kopce pokrývají staré bukové lesy a po kamenných polích se prohání zdivočelá populace kamzíka horského. Díky nové pěší lávce na Šébru (Stožecké sedlo) je nyní Tolštejnsko skvěle turisticky propojené se zbytkem Lužických hor na východě. Pár konkrétních gastronomických tipů, čím se odměnit po výletě? Za redakci doporučujeme belgické wafle z AVe Restaurant v Jiřetíně, jablkovici z Galli Distillery v Dolním Podluží nebo vyhlášený větrník v Café Dlask ve Varnsdorfu.

Česká Kamenice a okolí - Město uprostřed kopců, které se těší na nové návštěvníky, a dává to svojí aktivitou jasně najevo. Místním se tu povedlo připravit nový vyhlídkový okruh s názvem Brand, kde mimo jiné najdete i miniaturní vesničku „Mlýnky“ – zmenšeniny mlýnských a měšťanských staveb. Přímo v České Kamenici se pak povedlo opravit park Franze Priedla a rekonstrukcí prošlo také zdejší turistické infocentrum na náměstí, kde Vám rádi připraví kávu, čaj nebo horkou čokoládu… V létě pak ledový čaj a chlazený cider.

zdroj: www.ceskesvycarsko.cz/sites/default/files/2022-05/Zazitky_v_Ceskosaskem_Svycarsku_2022-2023.pdf

Cena

 

 

4.400.000,- Kč včetně provize a právního servisu

Kontakt

Vlasta Dočekalová


ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
118 00 Praha 1 - Malá Strana


tel. 775 436 436
docekalova@abareal.cz
www.abareal.cz

ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají. Abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“ 

Les Brown, spisovatel

 


ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF