Exklizivně nabízíme k prodeji velmi hezký nebytový prostor, v současné době užívaný jako kanceláře, se dvěma parkovacími stáními a sklepem, v jedné nejžádanějších lokalit Prahy, ulice Záhřebská, Praha - Vinohrady. Tato jednotka o výměře 153 m2 se nachází v 1. patře bytového domu s výtahem. Aktuálně je prostor členěn na prostorné kanceláře (pomocí sádrokartonových příček) a v současnosti probíhá rekolaudace na bytovou plochu. Jednotku je možné rozdělit bez větších stavebních úprav na 2 jednotky. Prostor je opatřen klimatizací a zabezpečovacím systémem. Samozřejmostí je zasíťování datovými kabely, WI-FI a početnými el. zásuvkami. Vytápění a ohřev vody zajišťuje vlastní plynový kotel. K prostoru náleží také sklepní kóje. Součástí prodeje je i stavební povolení na výstavbu terasy směrem do vnitrobloku o výměře cca 15-30 m2. Velkou výhodou prostor jsou dvě větší garážová stání (pro velikost SUV) v suterénu budovy (zabezpečený autovýtah), která jsou nedílnou součástí prodeje. Lze využívat také upravenou zahradu, která je přístupná všem vlastníkům jednotek. Dům a společné prostory spravuje správcovská firma. Tato moderní budova se nachází v historické zástavbě Prahy 2. Dům byl postaven v roce 1996 a je v perfektním stavu. V místě se nachází veškerá občanská vybavenost i dopravní dostupnost. Pro bližší informace nebo prohlídku kontaktujte makléře.
KRÁLOVSKÉ VINOHRADY
Vinohrady jsou od roku 1922 městská čtvrť a katastrální území hlavního města Prahy. Leží východně od Nového Města, na severu sousedí se Žižkovem, na východě se Strašnicemi, na jihu s Vršovicemi a na jihozápadě s Nuslemi.
Tato výstavná rezidenční čtvrť má všechno: elegantní architekturu, skvělé restaurace a kavárny, kulturní stánky i zeleň – a přitom je jen pár minut od historického centra. Zdobné secesní fasády a ulice lemované vzrostlými stromy lehce připomínají Paříž, přičemž kvalita místních kaváren se s ní směle může rovnat – i proto jsou Vinohrady velmi vyhledávanou adresou. Dnešní podoba Vinohrad vznikla na přelomu 19. a 20. století, kdy se do zdejších nově vybudovaných činžovních domů a vil stěhovali hlavně lidé z vyšší střední vrstvy včetně oceňovaných umělců, jakými byli třeba bratři Čapkové či sochař Ladislav Šaloun, autor Husova pomníku na Staroměstském náměstí. Historie Vinohrad je však mnohem delší, o čemž svědčí i jejich jméno. Když zde Karel IV. nechal ve 14. století vysázet vinnou révu, místu se začalo říkat Viničné Hory a posléze Královské Vinohrady – ty pak byly dlouho samostatným městem, k Praze se připojily až v roce 1922. Dominantou náměstí Míru je neogotický kostel svaté Ludmily z konce 19. století. Je plný vitráží, maleb a soch. V prosinci se na náměstí konají vánoční trhy, jimž dodává kouzlo umístění přímo u paty kostela. Hned přes silnici upoutá pozornost secesní Divadlo na Vinohradech a trojici impozantních budov na horním konci náměstí doplňuje Národní dům, dějiště plesů i dalších společenských akcí. Vinohrady žijí příjemným rezidenčním životem. Mezi starousedlíky, jejichž rodiny tu bydlí už několikátou generaci, se přistěhovali mladí bohémové i pestrá směs cizinců z celého světa. Každou chvíli se zde otevírá další kavárna, bistro nebo restaurace. Náměstí Míru samotné pak oživuje venkovní piáno v celoročním provozu či nedaleký Poesiomat, jakýsi „jukebox na poezii“ s nahrávkami autorských přednesů české a americké poezie. Vypadá jako hlásná trouba ve tvaru obráceného písmene J – je zároveň skulpturou i funkčním zařízením. Kam na Vinohradech vyrazit? Pokud je slunečno, nevynechejte jeden z vinohradských parků – buď Riegrovy sady s neobvyklou vyhlídkou na centrum města, nebo Grébovku s pavilonem a vinicí. Mezi půvabné vinohradské ulice patří mimo jiné Americká, Londýnská, Lužická, Lublaňská či Mánesova. Při procházce se občas podívejte vzhůru – nejzajímavější detaily fasád bývají až v úrovni horních pater.
DOPRAVA
Výborná dopravní dostupnost - 200 m do domu se nachází tramvajová zastávka Jana Masaryka, metro Náměstí Míru 350 m. Vinohrady jsou dopravně obslouženy linkou metra A, konkrétně stanicemi Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského, a okrajově též linkou C (I. P. Pavlova), dále pak tramvajovou dopravou (linky 4, 5, 6, 10, 11, 13, 15, 16, 22, okrajově 26). Autobusová doprava je omezena, s výjimkou linky 135, 136, 175 a linek ve východním cípu čtvrti. Noční dopravu zajišťují tramvaje. V katastrálním území Vinohrady se nachází téměř celé hlavní pražské nádraží.
OBČANSKÁ VYBAVENOST
V místě se nachází veškerá občanská vybavenost - obchody, restaurace, divadla, úřady, nemocnice, lékaři, školy, školky - vše v dochozí vzdálenosti.
Cena jednotky včetně 2 garážových stání a sklepa je 21.990.000,- Kč včetně provize RK a právního servisu.
„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají. Abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“
Les Brown, spisovatel