Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej mlýna Slavíkovice

 

 

 

 

 

  

Exkluzivně nabízíme k prodeji historickou usedlost s mlýnem v obci

Slavíkovice. 

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji historickou usedlost s mlýnem v obci Slavíkovice okres Třebíč. Stavení se nachází vedle místního udržovaného rybníka. Součástí prodeje jsou tři budovy a přilehlé pozemky o celkové výměře 7 456 m2. Hlavní obytná budova se skládá v přízemí z vstupní chodby, spodní ložnice s vlastní toaletou a menší kuchyňkou se špajzem, dále hlavní kuchyně s jídelnou, koupelna s vanou a toaletou a sklad na potraviny. Hlavní chodba je domem průchozí na zahradu s ovocným sadem. První patro tvoří hlavní chodba, ze které vcházíme do tří velkých ložnic. Jedna z ložnic má schodiště se vstupem do velkého prostoru v podkroví, který nabízí možnost vybudování dalších obytných prostor. Ve dvoře se nachází garáž, dílna s chlívem, kotelna s další toaletou a samostatný sklad. Dům je vytápěn kombinovaným plynovým kotlem s ohřevem teplé vody a druhá možnost je kotel na tuhá paliva. Voda je zde z vlastní kopané studny z roku 1948.
Druhá budova je původní stavení mlýna, kdy spodní část vznikla již v roce 1787 a do současného stavu byla dostavena v roce 1905. Mlýn byl v provozu do roku 1955. V budově jsou ve dvou patrech plně zachovány všechny původní dřevěné technologie mlýna, které na vás dýchnou historickou atmosféru původních mlynářů. V budově jsou další místnosti jako dílny, sklady a pokoje.
Třetí budova - původní stodola, ve které byla před cca 10 lety započata rekonstrukce a přestavba na rodinný dům, nová střecha a kompletní krovy, spodní příčky. Střechy na budovách (obytná a mlýn) byly nově dělány před 30 lety a před dvěma roky byla provedena oprava částí střech. Součástí prodeje jsou i přilehlé pozemky, zahrada 1 358 m2 a zahrada travním porostem 2 778 m2. Doporučujeme prohlídku a pro bližší informace kontaktujte makléře.

Videoprohlídka

3Dscan Dům

Pro zobrazení 3Dscanu domu stihněte zde

3Dscan Stodola

Pro zobrazení 3Dscanu stodoly stiskněte zde

Historie obce

Slavíkovice leží 4 km jihovýchodně od Jemnice na potoce Rakovci. V současnosti má obec 80 domů a 230 obyvatel.Obec leží v nadmořské výšce 470 m. Jinak též Slawicowicz, Slawikowicze, Slawikowitz, Lainkowitz,  Laukowitz, Slawikowice.

Slavíkovice se poprvé připomínají r. 1350 se jménem Bernarda ze Slavíkovic. Štěpán ze Slavíkovic  prodal v r. 1464 Slavíkovice s tvrzí a Lhotice Mikuláši z Rynárce. Dále je zde uváděn jeho syn Václav Klouzal z Rynárce (1492), Václavův syn Mikuláš Klouzal (1510-1533), Václav Klouzal (1539-1547) a nakonec Mikuláš Klouzal , který umírá roku 1574. Jindřich Klouzal z Rynárce pak r. 1574 ves a tvrz Slavíkovice, Trpičovice, Lhotice a půl pustých Račic prodal Jindřichu Václavovi Kajířovi z Krajku. R. 1624 držela statek hraběnka z Hodic. V 17. stol. byly Slavíkovice připojeny k budkovskému panství a sdílely s ním jeho další osudy. Před třicetiletou válkou bylo ve Slavíkovicích 8 usedlostí, avšek při sestavování lánových rejstříků je ves vykazována jako pustá. Stejně je vykazována ještě ve 20. letech 18. stol. u budkovského panství, do poloviny 18. stol. byla znovu osídlena. Domy byly nízké s malými okny, postavené z nepálených cihel a kamene, na střeše byly slaměné došky. Vrchnostenský dvůr s ovčínem byl postavený z pálených cihel a pokrytý též pálenou krytinou. Dále byl ve vsi jeden mlýn o jednom složení a cihelna s 1 pecí, kde dva dělníci vyrobili 40 000 ks cihel a 24 000 ks střešní krytiny. Tvrz stávala poblíž kostela a po spojení s budkovským panstvím zanikla. Jediný pozůstatkem je sklep patřící k farní budově. V obci se nachází filiání kostel sv. Kateřiny z poloviny 18. stol., postavený kdousovským farářem Václavem Freundem, na hřbitově jsou 2 kaple.
    

Velký mlýn postavený okolo čtvercového dvora stojí na okraji obce na pravém břehu potoka Rakovec. Budovy mlýna pocházejí z konce 18. století, jak uvádí letopočet ve štítu mlýna. Obytná budova a části mlýna obrácené do ulice jsou opravené, původní budova mlýna je před rekonstrukcí.

 

 

 

                                          Slavíkovice roku 1930

Lokalita a občanská vybavenost

Veškerá občanská vybavenost se nachází v nedalékém městě Jemnice vzdálené pouhých 7 km.

Město Jemnice je správním, hospodářským a kulturním střediskem kraje mezi Dačicemi a Moravskými Budějovicemi. Územně patří do kraje Vysočina a leží u jeho jižní hranice. Samotné město bylo založeno na vysokém ostrohu nad levým břehem říčky Želetavky. Na pravém břehu se rozkládá nejstarší část města, dnes zvaná Podolí. Je doloženo, že území bylo osídleno už v paleolitu. Nálezy mladopaleolitické industrie jsou doloženy v okolí Chotěbudic, Slavíkovic, Panenské a Pálovic. Nejstarší zemědělské osídlení bylo rovněž doloženo mezi Jemnicí a Loukou. O intenzivnějším osídlení existují důkazy, které pochází až z doby laténské. S tímto obdobím je možné spojovat nálezy grafitové keramiky. Slovany byl náš kraj osídlen zřejmě až v 10. stol. Nejstarší část Jemnice, Podolí, vzniklo zřejmě jako hornická osada. Hornictví a prospektorství v 11. stol. se stalo jistě výnosným zdrojem obživy obyvatelstva, které se jinak živilo zemědělstvím. Hornická osada se rozkládala kolem knížecího dvorce, jehož pozůstatkem je kamenná rotunda postavená pravděpodobně na přelomu 11. a 12. stol. Kamenný palác zůstal zachován v nynější lodi kostela sv. Jakuba.

V současné době je v Jemnici základní škola, mateřská škola, zdravotní středisko, lékárna, veškeré obchody, několik muzeí, koupaliště, sporotvní plochy atd.

 

Cena

 

9.990.000,- Kč včetně provize a právního servisu

Kontakt

Martin Frolík


ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
Praha-1 Malá Strana
118 00


GSM: +420 733 155 670
frolik@abareal.cz


www.abareal.cz

ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají. Abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“ 

Les Brown, spisovatel

 


ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF