Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


REZERVACE - Prodej novostavby Předboj

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji moderní bungalov o dispozici 4+kk  ve velmi žádané lokalitě Prahy - východ, obci Předboj, vzdálené od hranice Prahy 6 km. Tento přízemní dům o celkové obytné ploše 125 m2 se nachází na pozemku o výměře 726 m2. Dům je tvořen chodbou, odkud je vstup do všech částí domu: obývací pokoj s přípravou na kuchyňskou linku, dále 3 ložnice, 2 x koupelna ( 1 x s vanou a 1 x se sprchovým koutem a WC), komorou a technickou místností. Z chodby bude také přístup do podkroví, kde nachází úložný prostor. Z obývacího pokoje je francouzské okno a vstup na  terasu. Podlahové vytápění a ohřev vody zajišťuje  tepelné čerpadlo, v domě je také rekuperace vzduchu a změkčovač vody. Všechny tyto technologie zaručují nízké provozní náklady. PENB B. Dům je dokončen a připraven k nastěhování. Pro bližší informace kontaktujte makléře.

3D scan

Obec Předboj

Obec Předboj se nachází v okrese Praha-východ, kraj Středočeský. Rozkládá se asi osmnáct kilometrů severně od centra Prahy a šestnáct kilometrů západně od města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Žije zde přibližně 1 300 obyvatel.

V obci je mateřská škola, praktický lékař, několik obchodů a restaurací, dětské hřiště i sportovní areál, v neposlední řadě také  golfové hřiště Yard Resort. Další občanskou vybavenost naleznete v sousedních obcích. Výborná dostupnost do Prahy autem nebo autobusem. 

Historie obce

Obec patří k nejstarším obcím ve středních Čechách. Vedla tudy stará říšská cesta z Prahy přes Sedlec na sever do Německa. Obec tedy sloužila jako sídlo zemědělského obyvatelstva spravujícího pozemky. Obec nebyla nikdy v historii sídelním místem církevní či světské správy. Tato skutečnost se promítá v absenci kostela, hřbitova, školy či jiných správních objektů.

Název obce je proslulý kvůli někdejšímu závodu bývalého družstva Včela, který až do roku 1990 byl monopolním výkupcem, zpracovatelem i vývozcem medu pro celé Československo

 

Předbojská tvrz (tvrziště) je dnes již zaniklé opevnění v obci Předboj v okrese Praha-východ Středočeského kraje. Tvrziště v Předboji je chráněno jako kulturní památka České republiky. 

Tvrz postavená na břehu rybníka vznikla pravděpodobně ve 14. století. Roku 1433, kdy je jako majitel předbojského panství v zemských deskách zapsán jistý Janek z Krajnice, byla tvrz vypálena husitskými vojsky.

Další držitelé pak tvrz využívali jako rezidenci pravděpodobně do 16. století. Později byla opuštěna a postupně zanikla. Zbylo jen tvrziště tvaru nepravidelného čtyřúhelníku asi 25 × 30 m, dochované do roku 1996, kdy byla plocha tvrziště zarovnána v souvislosti s rekonstrukcí a přestavbou budov bývalého statku, dnešního golfového rezortu s restaurací.

Někdejší objekt dnes připomínají jen místní názvy „Ke Tvrzi“, „Na Valech“ a „Na Parkáni“.

Cena

REZERVOVÁNO 

 

Kontakt

Vlasta Dočekalová    

 

ABA REAL s.r.o.
Tržiště 371/3
118 00 Praha 1 - Malá Strana


tel. 775 436 436
docekalova@abareal.czABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají. Abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“ 

Les Brown, spisovatel

 


ABA REAL s.r.o. - realitní kancelář

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF